W Brukseli wszyscy zobaczą polską biedę

Za: http://forumdlazycia.wordpress.com

Kliknij w obrazek aby powiększyć

Kontrowersyjną wystawę w Parlamencie Europejskim dotyczącą biedy w Polsce, zorganizowała niemiecka europosłanka z grupy komunistów Gabrielle Zimmer.

Przeciwko wystawie zaprotestował między innymi europoseł Marek Migalski. Według niego, deputowana z Niemiec powinna najpierw zająć się biedą we własnym kraju. Ponadto – jak podkreślił – wytykanie palcem tylko jednego państwa jest niesprawiedliwym napiętnowaniem. „To mogą być pobudki nacjonalistyczne albo taka chęć protekcjonalizmu wobec nas i traktowania nas jako państwa, które nie potrafi poradzić sobie z własnymi problemami. Od załatwiania polskich spraw są polscy politycy, polski rząd, polscy posłowie, a nie komunistyczne, niemieckie eurodeputowane” – powiedział Marek Migalski.

Gabrielle Zimmer w rozmowie z polskimi dziennikarzami odpierała zarzuty. Tłumaczyła, że zajmuje się problemem ubóstwa w całej Europie, zorganizowała też dziś seminarium na ten temat w Parlamencie Europejskim, a zdjęcia zdecydowała się pokazać, bo dostała je z Polski. Wystawie towarzyszy broszura wydana przez Piotra Ikonowicza, firmowana logo Ruchu Palikota.

„Nikt nie ma prawa zabraniać europosłowi pokazywania problemów w danym kraju. Dla mnie bieda to jedna z głównych spraw, którymi musimy się zająć w Unii Europejskiej. Oczywiście, że to jest problem i to jest sprawa kontrowersyjna, ale dlaczego mamy o tym nie mówić?” – pytała niemiecka deputowana.

Z powodu protestów polskich europosłów wystawa będzie stała w małej sali, a nie na otwartej przestrzeni w Europarlamencie i nie przez kilka dni, ale zaledwie przez 3 godziny. Nie będzie też sygnowana logo Parlamentu Europejskiego, lecz jedynie grupy komunistów. Choć niemiecka deputowana już interweniowała u przewodniczącego Europarlamentu i chce jeszcze raz pokazać wystawę, tym razem w widocznym miejscu, by jak najwięcej osób mogło ją zobaczyć. mch

Za; http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/691601,W-Brukseli-wszyscy-zobacza-polska-biede    

Komentarz forumemjot;

[ Doszło do tego, że niemieccy komuniści zajęli się tragicznym ubóstwem polskich rodzin, bo polski „katolicki” rząd, mimo rodzimych alarmujących publikacji swoich własnych agend, Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej i GUS, ma to w głębokim poważaniu; najbardziej oburza „oburzenie” „polskich” europosłów, którzy zarabiając ponad  czterdzieści tysięcy złotych miesięcznie oślepli na wyrzucanie ludzi z mieszkań z powodu zadłużenia, lub zabierania dzieci rodzinom z powodu biedy. Sama jestem w podobnej sytuacji – jako osoba niepełnosprawna bez prawa do renty (wiecznie umowy o pracę na czas określony, umowy o dzieło albo kontraktowe) mam zasiłek stały z MOPS od ośmiu lat w niezmienionej wysokości; syn chcąc ratować sytuację wyjechał za granicę do pracy – ale tam się rozchorował i po trzykrotnym pobycie w szpitalu i utracie tego, co zarobił – wrócił do Polski; ma orzeczoną niepełnosprawność podobnie jak ja II grupę – z tego powodu mnie obniżono zasiłek z 456 zł (jak byłam osobą samotną) do wys. 351 zł, a syn otrzymuje zasiłek stały 175 zł!, a musi się leczyć! Właśnie nas wyrzucają z mieszkania komunalnego w bloku – 37, 11 m2 (sprawa jest w sądzie) za niepłacenie czynszu (do lokalu, jak to oni nazywają, o obniżonym standardzie – i to mimo uroczystego podpisania ratyfikacji Konwencji o Ochronie Praw Osób Niepełnosprawnych przez miłościwie nam panującego pana Prezydenta). Sama się chyba zwrócę do pani Gabrielle Zimmer i zaproszę ją do siebie z ekipą telewizyjną, bo do tej pory nikt, do kogo się zwracałam, nie jest nam w stanie pomóc. Na koniec chcę zaznaczyć, że oboje z synem jesteśmy osobami wykształconymi, ja pracowałam na wysokich stanowiskach kierowniczych, a syn przed wyjazdem z Polski był dziennikarzem – piszę o tym dlatego, że usiłuje się urobić opinię społeczną, jakoby ludzie korzystający z MOPS, to niewykształcone „lumpy” –    emjot].

Zdjęcie: Plakat reklamujący wystawę za: http://migalski.blog.onet.pl/

8 komentarzy do “W Brukseli wszyscy zobaczą polską biedę

 1. Krzysztof Czaplicki

  To zwykła podpucha realizowana przez komuchów z za Odry,mająca na celu udobruchanie Polaków w stosunku do państwa niemieckiego oraz całej UE,przyszykowująca grunt pod przyszłe działania.Niekoniecznie dla nas Polaków i naszego kraju będą te działania pozytywne,obawiam się,że wręcz katastrofalne w skutkach(jak do tej pory to widać).

 2. Peter

  To że są enklawy nędzy w UE to rzecz oczywista i żaden eurodeputowany, ani regio-poseł tego nie zmieni. Mogli by to zmienić Właściciele Świata, ale oni dążą do zupełnie czegoś przeciwnego. Póki co, nędza rozszerza się za ich przyzwoleniem, a może nawet za ich ciężką pracą…

 3. Chutor1

  Ad 3 aa

  Nalezy pamietac, ze w Polsce powojennej w duzym stopniu doszly do wladzy sily, w ramach ruchu socjalistycznego, ktorych pragnieniem bylo uczynienia kraju sprawiedliwosci spolecznej. Musialy one walczyc zarowno z wrogami wewnatrz partii i polskim obskuranctwem. Mimo to ich osiagniecia byly widoczne: tania dostepna medycyna, bezplatne szkolnictwo, rozwoj przemyslu itd. To wlasnie te patriotyczne sily byly czesto wspomagane przez rosyjskich patriotoch przebywajacych wowczas w Polsce. To co robi niemiecka uroposlanka to jest to samo co czynili kiedys Rosjanie przychylni Polakom. Jednym i drugim nalezy sie wdziecznosc.

 4. Gabriel Augustyn

  Warto zastanowić się jakie jest źródło polskiej biedy i czy nie jest nim chazarski system finansów i judeokracji. Gdyby ludzie dowiedzieli się, że każdego roku Polska płaci 40 mld PLN samego kosztu obsługi długu zagranicznego (odsetek od odsetek, nazywanych przez Żydów ósmym cudem świata) dla chazarskich banków wyszliby na ulicę i wypędzili tą całą chazarską bandę okupującą Wiejską i wszystkie rządowe budynki do ich ojczyzny Chazarii.

 5. Krzysztof Czaplicki

  aa trochę chyba przesadził.Apelują do admina o usunięcie jego wpisu.Nie będę dyskutował z „człowiekiem”,który nie potrafi szanować innych ludzi.

 6. Admin

  Rzeczywiście, bardzo niestosowne wycieczki osobiste i epitety. Różnica zdań nie usprawiedliwia agresywnego zachowania aa. To, co piszą w tym miejscu internauci jest także wizytówką portalu, dlatego nie ma i nie będzie tu miejsca na „dyskusje” za pomocą pięści.

  Proszę zachować merytoryczny poziom komentarzy, i jak jest napisane na bocznym panelu: prowokacje będą usuwane.

 7. mk

  Pani posłanka z Niemiec zapomniała jedynie wspomnieć, że w Polsce nadal rządzi post (żydo)komuna, czyli banda z jaką się ona identyfikuje i dlatego w XXI wieku w środku Europy jest taka bieda. Zamienili czerwone sztandary na czerwone krawaty.

Możliwość komentowania jest wyłączona.