Walka Miedwieputów z alkoholizmem ma znak „minus”

Źródło: http://3rm.info/28764-import-alkogolya-v-rossiyu-vyros-na-chetvert.html

Data publikacji: 26.09.2012

Tłum. RX

Zagraniczne dostawy alkoholu do Rosji w pierwszej połowie 2012 roku wzrosły o 25,78%.

Pisze o tym „RBK daily”, powołując się na dane Federalnej Służby Celnej. W tym samym okresie ubiegłego roku wzrost importu wyniósł 8,52%. W styczniu-lipcu na obszar Federacji Rosyjskiej sprowadzono 61 milionów litrów alkoholu o mocy większej niż 25 stopni co stanowi prawie 10 % rosyjskiego rynku mocnych alkoholi. Wzrost importu rumu i whisky wyprzedzający inne rodzaje alkoholi już od kilku lat z rzędu, w tym roku uległ spowolnieniu.

Dostawy whisky w styczniu-lipcu 2012 roku wzrosły o 17,7%, do 15 milionów litrów, rumu o 4,64% do 2,335 milionów litrów, wskaźniki za analogiczny okres ubiegłego roku stanowiły odpowiednio 66% i prawie 57%. Wśród importu z innych krajów tylko tequila miała istotny wzrost. Za pierwsze półrocze jej dostawy do Rosji wzrosły o 58,07% do 1,950 miliona litrów.

Liderem w imporcie tego alkoholu pozostaje firma „Pernod Ricard” (udział 28%) z marką Olmeca. Następna jest firma „Maxxium” (marka Sauza) z udziałem 8,38%.

W strukturze importu mocnych alkoholi głównym rodzajem jest wódka (udział 38,9%),  której dostawy w pierwszym półroczu wzrosły równo o jedną trzecią do 23,8 milionów litrów. Podstawowy wolumen importowanej wódki przypada na ukraińską produkcję. Liderami w tym segmencie są firmy: „Globar Spiritus” ( Horticia i Szustow) i NAT (Chliebnyj dar), które skorzystały z konfliktu akcjonariuszy firmy „Nemiroff” i przejęły dużą część rynku. Drugie miejsce w strukturze importu alkoholi zajmuje whisky z udziałem 24,6%. Następne są koniak i  brandy (18,6%), nalewki i likiery (9,5%), rum (3,8%) i tequila (3,2%).

Patrz także:

Rosyjski film: Wódka – technologia rozpijania ludzi

Bohater pierwszego planu żyd Dmitrij Miedwiediew

3 komentarze do “Walka Miedwieputów z alkoholizmem ma znak „minus”

  1. Frankee

    Pod obydwoma filmikami padają komentarze, że ‚slow motion’ użyte 😀 Nie za bardzo mi się wydaje.. po prostu agenci lub pożyteczni idioci piszą takie dyrdymały a pozostali to łapią.. przecież ruskie są znane z picia.. do tego być może doradcy prezydenta podpowiedzieli coby sobie strzelił kilka głębszych przed wyjściem to naród zobaczy, że też jest człowiekiem i obywatelem jak inni :O To takie abstrakcje delikatne, ale nie takie numery przecież robią.. w dodatku oni nie mają szacunku do innych, do ojczyzny itp. więc co im zależy skoro i tak na stołku będą sobie wygrzewać hemoroidy 😀

Możliwość komentowania jest wyłączona.